priešmokyklinė grupė


Priešmokyklinė grupė –  tarpinė stotelė tarp darželio ir mokyklos, kur nuosekliai ruošimės ir judėsime pirmosios klasės link. 

Priešmokyklinukai pradeda mokytis skaityti, rašyti, skaičiuoti, tačiau tai nėra pagrindinis šio amžiaus tarpsnio ugdymo tikslas. Daug svarbiau – įgyti bendrąsias kompetencijas, lavinti emocinį intelektą, išmokti klausytis, suprasti ir kalbėti.

Šių metų kelionėje:

  • atsižvelgsime į kiekvieno vaiko augimo tempą;
  • skatinsime domėjimąsi knygomis, kūrybiškumą, atliekant įvairius darbelius, savarankiškumą;
  • mokysimės dirbti grupėse, ugdyti kantrybę, išklausyti kitus ir sklandžiai reikšti savo mintis;
  • skirsime kiek įmanoma daugiau dėmesio vaiko individualiai lraiškai ir jo keliamiems klausimams;
  • gerbsime vaiko savarankišką mokymąsi kūrybos ir naujų žinių integravimo būdu;
  • palydėsime vaiko asmenybės formavimąsi bei sklandų perėjimą prie naujo etapo.

Ugdymo metodas – žaidimas!

Žaisdami mokomės pažinti save ir mus supantį pasaulį, skatina įgūdžių, reikalingų mokantis skaityti, rašyti, skaičiuoti, raidą. Išskirtinė, natūrali, didelė lauko mokyklos erdvė leis kuo daugiau veiklų ir laisvą laiką organizuoti gamtoje.

Kalbiniai įgūdžiai gerėja žaidžiant žodinius žaidimus, pasakojant istorijas, bendraujant su kitais. Vaiko motorika lavinama, kai jis bėgioja, laipioja, šokinėja, mokosi paimti ir paleisti daiktus. Žaisdamas vaikas tyrinėja aplinką, supranta, kaip veikia tam tikros priemonės, suvokia pagrindinius fizikinius reiškinius (lengvumas, sunkumas, greitumas, lėtumas, žemės trauka ir kt.).

„Laisvas žmogus nė vieno mokslo neturi mokytis vergiškai (…), prievarta sielai įkaltos žinios yra netvirtos. Geriausias būdas mokytis yra žaidimas“.

(Platonas, „Valstybė“)

Jei norėtumėte, kad Jūsų vaikas lankytų alternatyvia ugdymo sistema paremtą paruošiamąją mokyklai grupę, kviečiame registruotis pokalbiui: